Sklejki iglasta produkowana jest z drewna sosnowego. Charakteryzuje ją intensywne zabarwienie.
Płyta jest wodoodporna, bardzo wytrzymała, lżejsza niż sklejka liściasta oraz odporna na działanie czynników atmosferycznych.
Sklejki iglasta produkowana jest z drewna sosnowego. Charakteryzuje ją intensywne zabarwienie.
Płyta jest wodoodporna, bardzo wytrzymała, lżejsza niż sklejka liściasta oraz odporna na działanie czynników atmosferycznych.
Sklejką nazywamy płytę drewnopochodną należącą do grupy tworzyw drzewnych.
Podobnie jak płyty wiórowe, stanowi ona niezwykle ciekawy przykład materiału o budowie i właściwościach odmiennych niż surowiec, z którego został on wytworzony.
Zachowując najważniejsze zalety litego drewna, eliminuje ona bowiem wiele jego wad.
Produkcja sklejki polega na sklejeniu nieparzystej liczby cieniutkich arkuszy drewnianych, czyli tak zwanych fornirów.
W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości sklejki iglaste.
Sklejka surowa to sklejka wyprodukowana z najwyższej jakości drewna sosnowego. Cienkie warstwy forniru klejone są klejem wodoodpornym. Charakteryzuje ją ciepła barwa i wyraźne usłojenie.
Sklejka grubowarstwowa w porównaniu do zwykłej sklejki iglastej ma podwyższone właściwości użytkowe przy zachowaniu niskiej wagi i wyższej wytrzymałości na zginanie. Wszystkie warstwy sklejki iglastej wykonane są z sosnowych fornirów o grubości 2,6 mm.
Sklejka DryGuard to sklejka iglasta grubowarstwowa zabezpieczona powierzchniowo preparatem minimalizującym przepuszczalność wody, dzięki czemu hamuje pochłanianie wilgoci, ale nie blokuje przepływu gazów. Sklejka DryGuard dostępna w dwóch rodzajach: Dryguard i Dryguard White.
Sklejka MouldGuard to sklejka iglasta grubowarstwowa zabezpieczony powierzchniowo przed pochłanianiem wilgoci (PN-EN 927-5), pleśnieniem (PN-EN 927-3), grzybami rozkładającymi drewno oraz insektami, w tym termitami
Sklejka znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w przemyśle budowlanym, meblarskim, samochodowym, stoczniowym czy opakowaniowym.
Wykorzystuje się ją do budowy ścian działowych, drzwi czy poszyć dachowych.
Coraz częściej stanowi ona efektowną okładzinę ścian, podłóg czy sufitów w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.
POWIĄZANE PRODUKTY