Wyobraź sobie, że wstajesz o świcie, w domu jest cicho i spokojnie. Schodzisz na dół, miękko stąpając po drewnianych schodach. Zaczynasz dzień w kuchni, zaparzasz kawę, niespiesznie robisz śniadanie. Uwielbiasz te miejsce, czujesz się w nim komfortowo i przyjemnie. Lubisz swój drewniany blat kuchenny, który wytrzymał niejeden kulinarny eksperyment i duży drewniany stół, przy którym spędzasz najlepszy czas w rodziną i przyjaciółmi…

Drewno to prostota i wyjątkowość w jednym. Wykorzystane w dowolnym pomieszczeniu dodaje mu elegancji oraz czyni je cieplejszym i bardziej przytulnym. Drewniane blaty to niekończące się możliwości projektowe. Pasują do wnętrz i materiałów w każdym stylu i kolorze. Łatwa obróbka pozwala na stworzenie z nich dowolnego kształtu. Nasze blaty wykonane są z klejonego, litego drewna, dzięki czemu są bardziej odporne na pękanie i zniekształcenia. Ogromną zaletą jest to, że można je wielokrotnie odnawiać, przedłużając tym samym ich piękny wygląd i użyteczność. Właściwa pielęgnacja i impregnacja sprawią, że drewniany blat będzie służyć latami.

Dlaczego warto wybrać drewniany blat?

  1. Elegancki i prestiżowy wygląd.
  2. Ociepli i doda przytulności każdemu wnętrzu.
  3. Pasuje do wnętrz w każdym stylu, niezależnie od tego czy jest to styl klasyczny, nowoczesny, prowansalski, skandynawski czy loftowy.
  4. Znakomicie współgra z każdym rodzajem materiału w dowolnym kolorze, tym samym daje niekończące się możliwości aranżacyjne.
  5. Łatwość obróbki umożliwia realizację dowolnych projektów. Dzięki temu dopasujesz kształt blatu do kuchennej zabudowy, stworzysz nietypowy stolik kawowy lub wygodny blat nawet w najmniejszej łazience.
  6. Naturalny i ekologiczny.
  7. Możliwość wielokrotnego odnawiania. Jeżeli po jakimś czasie, na drewnie pojawią się rysy lub inne ślady, można z łatwością odświeżyć blat poprzez szlifowanie i ponowne zabezpieczenie powierzchni.
  8. Wielostronne zastosowanie – idealny do kuchni, łazienki i każdego innego pomieszczenia w Twoim domu. Wykreujesz z niego wygodny blat roboczy, stoły i stoliki, półki, parapety, schody i wiele innych.
  9. Blaty z drewna klejonego są odporne na pękanie i zniekształcenia. Są bardzo trwałe i przy odpowiedniej pielęgnacji mogą posłużyć wiele lat.

Chociaż drewniane blaty wymagają szczególnej dbałości, to ilość zalet zdecydowanie przewyższa tę niedogodność. Wystarczy regularnie impregnować blat i przestrzegać kilku zasad pracy przy nim, a będzie Tobie służyć i cieszyć oko przez wiele lat. O tym jak o niego dbać, przeczytasz w tym artykule: Jak pielęgnować drewniany blat, by służył przez lata?