Drewno w minidomach część 1: minidomy mobilne. Szaleństwo minidomów coraz mocniej dociera do Europy. Możliwość samodzielnego zbudowania małego domku stacjonarnego, czy też mobilnego przyciąga drobnych majsterkowiczów i marzycieli. Przy tego typu projektach oprócz wyglądu liczy się także wytrzymałość i lekkość wykorzystanego surowca, dlatego konstruktorzy najczęściej sięgają po drewno, sklejki i płyty. Sprawdźcie galerię minidomów!

Drewno w minidomach stacjonarnych i mobilnych

Minidomy zyskują coraz większą popularność z uwagi na niskie koszty budowy, mało formalności (niepotrzebne jest pozwolenie na budowę) przy zachowaniu dużej ergonomii użytkowania. W sieci możemy znaleźć mnóstwo inspiracji dotyczących projektów wnętrz minidomów oraz ciekawych konstrukcji.

  • Minidomy najczęściej buduje się na bazie kontenera. Ta prosta bryła daje dużo możliwości rozbudowy, a wykończenie drewnianą elewacją gwarantuje przepiękny efekt.
  • Minidom można zbudować samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zbudują domek w wybranym stylu np. rustykalny, skandynawski, nowoczesny.
  • Na rynku istnieją też firmy, które oferują „domy w paczkach”! Według producentów złożenie takiego domu zajmuje przeciętnie do kilkunastu godzin.
  • Często spotykane drewno w minidomach to: gatunki drewna egzotycznego wykorzystywane na elewacje takie jak: cedr kanadyjski, samba, meranti, a także iglaste drewno europejskie jak świerk, czy modrzew.
  • Wewnątrz najczęściej wykorzystuje się sosnę, świerk, jesion oraz gatunki drewna egzotycznego. Bardzo popularna jest też sklejka.
  • Funkcjonalny minidom można wybudować mieszcząc się w budżecie 40.000 złotych.

Drewno w minidomach – zobacz jak piękne i funkcjonalne mogą być minidomy!

Rustykalny i naturalny

zdjęcia źródło: https://tinyliving.com

Sklejka w roli głównej

zdjęcia źródło: https://tinyliving.com

Nowoczesny i przytulny

zdjęcia źródło: http://tinyhouse.pl

Funckjonalny

zdjęcia źródło: http://tinyhouse.pl

Słodki „Domek na prerii”

zdjęcia źródło: http://tinyhouse.pl

Zamarzył Ci się minidom? Ciekawe informacje na temat budowy bez pozwolenia znajdziecie tutaj: http://tinyhouse.pl/jak-wbudowac-dom-bez-pozwolenia-do-35m2/. A może to jeszcze nie to? W kolejnym wpisie pokażemy inspiracje budowy campervanów i camperów na bazie box trucków. Zachęcamy do śledzenia naszego bloga!

Sprawdź naszą ofertę i zbuduj swój własny minidom. Sprawdź dostępne drewno www.skladydrzewne.pl/oferta