Drewno w ogrodzie to zawsze dobry pomysł, niezależnie od wielkości przestrzeni, którą masz do zagospodarowania. Aranżując swój ogród jak z bajki wykorzystaj drewno tarasowe i elementy małej architektury ogrodowej. Baw się i eksperymentuj, aby w pełni wyeksponować magię swojego ogrodu! Zapraszamy po garść inspiracji do naszego wiosennego wpisu!

Drewno w ogrodzie — mała architektura ogrodowa

Drewniane elementy małej architektury ogrodowej pasują zarówno do aranżacji nostalgicznych, rustykalnych, jak i nowoczesnych. Ich konstrukcja zazwyczaj jest nieskomplikowana, a montaż łatwy.

 

Elementy architektury ogrodowej znajdziesz w Gdańskich Składach Drzewnych:

 

Drewno w ogrodzie może pełnić różne funkcje, począwszy od użytkowej po czysto estetyczną. Alejki, altanki, pergole oddzielające ukrytą, zaczarowaną przestrzeń. Czyż nie tego szukamy tworząc swój ogród jak z bajki?

źródło:pinterest

Ogródek warzywny — współczesne inspiracje

Chcesz jeść zdrowe i świeże warzywa, a może chcesz wzbogacić dietę o świeże zioła? Najlepiej uprawiaj je samodzielnie! W tym celu stwórz przydomowy warzywniak – to nie tylko zdrowe, ale też i modne! Nie wierzysz? Sprawdź nasze inspiracje i przekonaj się, że ogródek warzywny może być ozdobą samą w sobie.

Najnowszym trendem w planowaniu przestrzeni na „warzywniak” jest właśnie drewno. Możesz wykorzystać gotowe donice drawnianie do podziału grządek lub podzielić grządki wykorzystując deski ogrodowe. Ciekawym pomysłem jest użycie drewna tarasowego do zbudowania podestów i ścieżek oddzielających grządki. Do plusów takiego rozwiązania oprócz estetycznego wyglądu należy zaliczyć ułatwienie w pieleniu grządek i porządek.

źródło:pinterest

Ogródek w mieszkaniu i na balkonie

Marzą Ci się zdrowe i smaczne warzywa i świeże zioła, a może pragniesz relaksować się wśród zieleni krzewów i kwiatów, ale nie masz ogródka? Możesz wykorzystać kilka świetnych trików, aby cieszyć się urokami wiosny i lata w mieszkaniu. Nasze pomysły to deski tarasowe na balkonie zamiast płytek, donice na zioła i warzywa (np. rzodkiewka, sałata, truskawka) oraz ziołowy kącik w kuchni! Sprawdźcie inspiracje w galerii poniżej i jeszcze raz powtarzamy bawcie się i eksperymentujcie :).

źródło:pinterest