Nowoczesny taras – zbiór porad i inspiracji! Kiedy tylko niebo staje się błękitne, a promienie słońca zaczynają nas troszkę rozpieszczać, w naszych głowach pojawia się wizja wypoczynku na zewnątrz. Takim idealnym miejscem do wypoczynku może być, ba nawet powinien być, nasz własny przydomowy taras czy też balkon. Ale jak zadbać o to, aby nasz taras był przytulny i stanowił idealne miejsce relaksu i to niezależnie od pory roku? Sprawdźcie nasz zbiór porad i inspiracji!

Jak zgrabnie i mądrze połączyć taras z sąsiadującym pomieszczeniem? Jest na to kilka pomysłów!

  • Rozciągnij podłogę do sufitu. To niezwykle popularny trend z uwagi na wysoką estetykę tego typu projektów. Stworzona w ten sposób przestrzeń tarasowa staje się bardziej przytulana, a po sezonie tarasowym pozostaje wciąż niezwykle miła dla oka. Aby stworzyć taką przestrzeń wykorzystaj materiały o wysokiej trwałości, aby dowiedzieć się więcej przejdź tutaj i skonsultuj się z naszymi fachowcami, którzy pomogą Ci wybrać najlepsze deski tarasowe.
  • Duże przeszklenia pozwolą Ci cieszyć się widokiem tarasu z wnętrza domu. Dodatkowo sprawią, że pokój stanie się optycznie większy. Efekt ten będzie piękny o każdej porze roku!
  • Projektanci coraz częściej zachęcają do stosowania na tarasie podobnych materiałów wykończeniowych oraz mebli spójnych stylistycznie z pomieszczeniem sąsiadującym (najczęściej jest to salon lub jadalnia). Jeśli zatem na podłodze masz drewniane deski podłogowe, na taras wybierz również drewno.

źródło:pinterest

źródło:pinterest