Sklejka to trwały i mocny materiał, który z powodzeniem jest wykorzystywany w wielu branżach. To chętnie wykorzystywany materiał konstrukcyjny w budownictwie, meblarstwie, szkutnictwie, a także w designie oraz przemyśle muzycznym. W zasadzie możliwości są nieograniczone i zależą od wyobraźni twórcy i konstruktora! Dlaczego warto zdecydować się na właśnie ten materiał konstrukcyjny?

Dlaczego sklejka?

 1. Sklejka to materiał konstrukcyjny mocniejszy niż inne panele drewnopochodne. Charakteryzuje się większą wytrzymałością na naginanie, rozciąganie, ściskanie i ścinanie w płaszczyźnie płyty. Jest to także materiał niezwykle trwały i uniwersalny.
 2. Sklejka jest nawet o 40% lżejsza niż inne materiały drewnopochodne o takiej samej grubości.
 3. Sklejka charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na zginanie statyczne. Często przewyższa swoimi właściwościami stal!
 4. Sklejkę cechuje wysoka odporność na działanie wilgoci. Zachowuje swoje właściwości, nawet kiedy jest mokra, jest bardzo odporna na pęcznienie i po wyschnięciu wraca do swoich pierwotnych wymiarów.
 5. Sklejka ma wysokie walory estetyczne. Jest często i chętnie wykorzystywana przy projektowaniu wnętrz oraz mebli.
 6. Produkcja sklejki jest procesem o stosunkowo niewielkim zużyciu energii. Nowoczesne firmy produkujące sklejkę potrafią pokryć prawie 100% energii potrzebnej do produkcji z efektywnego spalania odpadów produkcyjnych.
 7. Sklejka to materiał ekologiczny, produkowany z materiału pozyskanego w zgodzie z normami środowiskowymi.

Zalety sklejki elastycznej

Sklejka elastyczna to materiał uniwersalny oferujący nieskończone możliwości tworzenia! Dlatego jest tak chętnie wykorzystywana w przemyśle muzycznym, szkutnictwie, przy produkcji zabawek, w meblarstwie, designie oraz w produkcji różnych przedmiotów użytkowych.

 1. Główną zaletą tej sklejki jest możliwość jej kształtowania.
 2. Obłogi sklejki elastycznej są ułożone równolegle do siebie, co pozwala na wyginanie sklejki w łuki.
 3. Sklejkę można wyginać wzdłuż i w poprzek.
 4. Formowanie sklejki odbywa się na zimno – co zdecydowanie ułatwia ten proces.
 5. Sklejka po ostatecznym unieruchomieniu zachowuje dużą sztywność. Nie ma mowy o odkształceniu się produktu końcowego.
 6. Wygięcia mają gładką i równą powierzchnię.
 7. Sklejka elastyczna może być frezowana.
 8. Sklejka to materiał łatwy w wykończeniu – można ją pokryć fornirem, melaminą, farbą, PCV lub innym materiałem wykończeniowym.

Sklejka elastyczna to zdecydowanie materiał uniwersalny oferujący nieskończone możliwości tworzenia!